Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy „Książka zaklęta w obrazie”. Wystawa czynna od 5 do 26 kwietnia 2019 roku.

Dwie bibliotekarki z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu – Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska - wpadły na niecodzienny pomysł zachęcający do czytelnictwa. Stworzyły wystawę fotograficzną o książkach, którą od 8 kwietnia 2019 r. można oglądać Galerii Rotunda MBP w Bytomiu.

Na co dzień żyją w świecie książek: czytają je, polecają, wypożyczają, a nawet... fotografują. Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska świetnie opanowały sztukę fotografii reklamowej i studyjnej, pomysłowo eksponując bardziej i mniej znane tytuły.

 

Wystawa zdjęć „Książka zaklęta w obrazie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu to nie pierwsza wspólna inicjatywa bibliotekarskiego duetu. Obydwie panie zorganizowały w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu pięć konkursów fotograficznych: „Detale architektoniczne bytomskich kamienic”, „Ekspresja i harmonia – dwa różne oblicza Bytomia”, „Bytomskie klimaty”, „Bytom reporterskim okiem” i „Otwieramy Bytom”. Redagują e-magazyn „Centralnie”, zorganizowały także wystawy fotografii „Światło i światłość” i „Z książką mi do twarzy” w ramach Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Promują czytelnictwo prowadząc Instagram biblioteki CKU https://www.instagram.com/bibliotekackubytom/.

Swoje plenerowe i studyjne zdjęcia książek prezentowały na wystawach: „Mole książkowe fotografują” w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu i „Literatura w obiektywie” w Biurze Promocji Bytomia, gdzie opowiedziały również o swoich zainteresowaniach podczas Soboty z pasją. Kochają nie tylko książki – z sercem fotografują również Śląsk. W BPB zaprezentowały efekty swoich wędrówek z aparatem fotograficznym na wystawie „Śląskie klimaty”.

Aleksandra Swojnóg, bibliotekarka z zamiłowania i powołania, dba o wizerunek biblioteki we współczesnych mediach (Pinterest, Issuu, Instagram). Działa w ramach „Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkół bytomskich”. To artystyczna dusza, zafascynowana rysunkiem i tzw. handmade'em.

Lucyna Barańska, polonistka z długoletnim stażem, a także bibliotekarka. „Działa” nie tylko przy tablicy: prowadziła zajęcia Teatru Kukiełkowego „Skrzat” i Teatru Lalki i Aktora, zorganizowała Teatr Poezji i konkurs poetycki „Szuflada”. Jest pomysłodawczynią i organizatorką miejskiego konkursu ortograficznego „TRZY POKOLENIA” o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „KSIĄŻKA ZAKLĘTA W OBRAZIE” i życzymy dużo pozytywnych wrażeń.

Miejsce: Rotunda, I piętro oraz Hol, I piętro

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież