Dzisiaj 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek który został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.

Święto to ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa, a także podnoszenie świadomości na temat funkcji, jakie biblioteki pełnią w naszym życiu. Są one przede wszystkim źródłem wiedzy, rozrywki  kultury dla osób w każdym wieku. Biblioteki są także miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich. To miejsce spotkań w czasie i przestrzeni,w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki. Z tej okazji składamy życzenia wszystkim pracownikom bibliotek, a szczególnie bibliotekarzom bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Życzymy wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Niech pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa są zawsze nierozłącznym elementem Waszej pracy.