W 2020 roku mija 75 lat od pierwszego szwedzkiego wydania książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi. Rudą wesołą dziewczynkę ze śmiesznymi warkoczykami pokochały dzieci na całym świecie. Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników do spędzenia wakacji z sympatyczną, pełną pomysłów i wigoru Pippy Langstrumpf. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza do udziału w stworzeniu galerii portretów Pippi oraz prac ilustrujących jej niesamowite przygody (mogą być prace w formie rysunków, kukiełek, pacynek). Nadesłane zdjęcia prac będą prezentowane na wystawie wirtualnej a nadesłane prace bezpośrednio do biblioteki, stworzą wspaniałą wystawę w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży w gmachu głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 3. Zachęcamy do szukania inspiracji i wypożyczania książek o przygodach Pippi z naszych zbiorów. Zapewniam Was przy tej lekturze nie będziecie się nudzić!

Astrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w roku 1941,wtedy w czasie choroby jej córka Karin poprosiła o jakąś ciekawą opowieść. Pisarka wymyśliła postać niezwykłej dziewczynki, którą nazwala Pippilotta Viktualia Rullgardina Krusmynta Efraimsdotter Långstrump. Gdy w 1945r. wydano książkę o wesołych przygodach Pippi, pokochały ją dzieci na całym świecie. Książka stała się bestsellerem wszech czasów, przetłumaczono ją na 73 języki, doczekała się również kilku ekranizacji.

W listopadzie planujemy "Przyjęcie urodzinowe Astrid Lingren", (autorka urodziła się 14 listopada 1907 roku) na które chcemy zaprosić przedszkolaki,uczniów i dorosłych, którzy czują sentyment do książek Astrid Lindgren. Spotkania poświęcimy czytaniu lubianych książek, oprócz cyklu o Pippi m.in. "Dzieci z Bullerbyn", "Emila ze Smalandii", zbudujemy makietę Willi Śmiesznotka, będziemy rozwiązywać zagadki i rebusy i "upieczemy literacki tort dla autorki".

Informacje pod numerem telefonu:
tel. (32) 787 06 01 do 03 wew. 413.

Regulamin zabawy i zgoda do pobrania:

 Regulamin Wakacje z Pippi

  Zgoda opiekuna

 

 

 

Komentarze   

0 #1 Agnieszka 2020-09-02 15:44
co z konkursem o Pipi :) ? Czy już zakończono? Czy są prace w bibliotece i można je oglądać?
Cytować

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież