Szanowni czytelnicy. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu ma przyjemność wspierać projekt :„Bezpieczeństwo w sieci”, której organizatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci, a parterem Fortum. Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale nie jest wolne od zagrożeń. Dodatkowo teraz, w dobie epidemii COVID -19, gdy nie tylko my, dorośli, pracujemy online, także nasze dzieci uczą się w taki sposób, spędzając przed komputerem długie godziny. Czy aby na pewno są tam bezpieczne? Edukacja z zakresu korzystania z internetu pod względem bezpieczeństwa jest równie ważna jak ta z  zakresu korzystania z narzędzi jakie daje nam świat wirtualny. Aby bezpiecznie korzystać z internetu i nauczyć tego nasze dzieci Fundacja Metropolia Dzieci prezentuje pozycję książkowe które są dostępne na półkach naszej biblioteki. 

Książki które Państwu polecamy z zakresu bezpieczeństwa w sieci to 2 tytuły dla dorosłych: Julia Angwin, "Społeczeństwo nadzorowane". W poszukiwaniu prywatności, bezpieczeństwa i wolności w świecie permanentnej inwigilacji", oraz pozycja dla najmłodszych "Jak zachować się w internecie" Netykieta i cyberbezpieczeństwo dla najmłodszych. Niezbędnik młodego entuzjasty Internetu: zbiór bezpiecznych zasad określających normy zachowania w społeczności internetowej". Dziękujemy Fundacji Metropolia Dzieci za zaproszenie do promowania akcji. Gorąco zachęcamy do wypożyczania książek! 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież