W związku z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów dotyczącym wprowadzenia dodatkowych obostrzeń m.in. w stosunku do instytucji kultury, w związku ze wzrostem ilości zachorowań na Covid-19, uprzejmie zawiadamiam wszystkich czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, że począwszy od dnia 9 do 29 listopada 2020 r., MBP w Bytomiu wraz ze wszystkimi filiami będzie zamknięta dla użytkowników. W okresie tym całkowicie wstrzymane zostaje zarówno wypożyczanie jak i zwrot materiałów bibliotecznych, przy czym naliczanie kar za nieterminowe zwroty będzie wyłączone.

Planowane w listopadzie 2020 imprezy i przedsięwzięcia odbędą się w terminie późniejszym lub będą realizowane za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Dyrektor MBP w Bytomiu

Gmach główny biblioteki jest otwarty:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 – Wypożyczalnie
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 – Dyrekcja i administracja

Agendy Gmachu Głównego Biblioteki

Poniedziałek – Piątek Soboty, niedziele i święta

Wypożyczalnia Beletrystyczna

10:00 – 18:00 nieczynne
Wypożyczalnia Popularnonaukowa

10:00 – 18:00 nieczynne

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży

Wypożyczalnia będzie nieczynna
w dniach od 3 listopada do 18 listopada 2020 roku z powodu skontrum (inwentaryzacji zbiorów).

Wypożyczalnia Audiowizualna

Informatorium

Informatorium pracuje w ograniczonym zakresie, możliwe tylko zapisy oraz wydawanie kart bibliotecznych.

Pracownia Historii Bytomia

Pracownia nieczynna do odwołania.