Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku - grupa plastyczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Zapraszają na wystawę prac plastycznych inspirowanych "Balladyną" Juliusza Słowackiego lekturą Narodowego Czytania 2020. Autorkami obrazów są panie z grupy plastycznej UTW Bytom, którą od lat prowadzi Pani Marta Hawlicka, znany bytomski pedagog i plastyk. Wystawa jest częścią akcji Narodowe Czytanie 2020 pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Jak wspominaliśmy wcześniej powstaje materiał filmowy jako główny element akcji w którym MBP Bytom jak co roku bierze udział. Zapraszamy naszych czytelników i odwiedzających gmach główny biblioteki do Galerii Rotunda! Wystawę podziwiać będzie można od 20 sierpnia do 11 września br.

W wystawie udział biorą:

Sławka Grzywna, Garażyna Rosołowska, Eliza Bezner, Zofia Golder, Teresa Holewa, Maria Maksalon, Urszula Komor, Krystyna Oborska - Kominek, Barbara Marcinkowska - Psik, Joanna Niedzielska, Katarzyna Bukowska - Korzus.