W kalendarzu 2 kwietnia wpisane jest ważne święto, jest to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci święto obchodzone co roku w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu upowszechniane i wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci to zarówno wdzięczny, jak i bardzo wymagający czytelnicy. Ważny jest tekst i oprawa graficzna książek, które zafascynują, jednocześnie przekażą ciekawe historie, wiedzę i pozytywne wartości.
Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Nasza biblioteka od początku uczestniczy w tej wartościowej akcji. Przygotowaliśmy na przestrzeni tych lat wiele ciekawych i kreatywnych działań promujących czytelnictwo.
Z okazji wspomnianego święta dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 „Niezapominajka”, przebrane w piękne kostiumy, z pasją i przejęciem wystąpiły w inscenizacji wiersza, a właściwie popularnej wyliczanki „Była sobie żabka mała”.

Zapraszamy do zobaczenia inscenizacji na bibliotecznym kanale YouTube